Menu Zavřeno

Inteligentní domácnost

Inteligentní domy Loxone

Chytrý dům a nebo také inteligentní domácnost, je stále se rozšiřující pojem. Byt, kanceláře, a nebo celé firemní provozy či technologie. To vše a mnohem více, lze řídit systémem Loxone. V rámci rodinného domu ušetří až 50 000 úkonů. Loxone dokáže ovládat techniku a technologie tak, jak se vám nikdy před tím ani nesnilo. Dokáže zajistit komfort nebo bezpečí, pohlídá otevřená okna, dveře, nebo garáže. Také dokáže úspořit energii. Ovládání je snadné. Jediným tlačítkem v místnosti jako je obývací pokoj, nahradíte hromadu vypínačů, ovladačů a termostatů. Při odchodu z domu stačí jediný trojstisk, to je vše, co musíte udělat, aby systém Loxone nastavil celou vaši domácnost na váš odchod. Aplikace kterou jako bonus získáte je zdarma, a poskytne vám přístup kdekoliv na světě.

inteligentní domácnost

Loxone respektuje soukromí, a tak nikam neposílá vaše data. Souhra všech komponent je dokonalá, vše o sobě ví, spolupracuje, a díky zjištěným datům také ví, kde v domě se nacházíte. Díky takové funkčnosti, vše funguje okamžitě a bez kompromisů. Hlavním mozkem celého systému je Loxone Miniserver.

Jak to funguje

Společnost Loxone využívá k řízení inteligentní domácnosti tzv, miniserver. Systém Loxone má dvě varianty miniserveru, bezdrátovou a drátovou. Drátová variantu je možné použít jak novostaveb, tak u rekonstrukcí. Bezdrátovou variantu je vhodnější využít tam, kde nechceme porušit současný interiér a kde nechceme sekat do zdí. Bezdrátová varianta má téměř stejné funkce jako drátová. Příslušenství a rozšíření je velmi rozšířeno, a lze jej k systému dokoupit.

Centrální jednotku tohoto systému tvoří tzv. miniserver. Tento miniserver se umísťuje do rozvaděče na DIN lištu a dále pak komunikuje se všemi vstupními zařízeními. Mezi tyto zařízení především patří vypínače, magnetické kontakty, pohybová čidla, dotykové panely, mobilní telefony atd. Miniserver má také za úkol řídit výstupní zařízení, sem řadíme žaluzie, topení, nebo například světla. Miniserver s procesorem AMTEL s architekturou ARM 400 MHz a 64 MB pamětí. Z toho využívá pouze asi 10 MB operační systém. Na jeden miniserver lze možno připojit až 30 rozšiřujících jednotek. To znamená celkem 498 vstupů a 372 výstupů. Celý tento systém se konfiguruje pomocí bezplatného softwaru Loxone Config. Zpět na domovskou stránku.

inteligentní domy

Loxone Audioserver

Společnost Loxone také nabízí flexibilní audio řešení, které lze dále rozšiřovat. Audioserver lze rozšířit až o 10 stereo extension (20 výstupů zesilovače) pomocí speciálně vyvinutého rozhraní Tree Turbo. Ve větších instalacích lze bez problémů používat ve stejné síti více Audioserverů. Tak lze realizovat prakticky libovolně velký projekt ozvučení. Tree Turbo kabeláž vyžaduje kroucený kabel a neměl by být delší než 150 m. Podporovány jsou následující topologie kabeláže: hvězda, linie, strom, bus. Podporována je konektivita pomocí LAN, USB 2.0, Micro SD, díky které v síti přehrává a sdílí zvukové formáty MP3, AAC, ALAC, Flac, WMA, WMA bezztrátový, WAV, M4A, OGG. Dále lze využít Line-In a Line-Out. Streamuje AirPlay 2 a vyžaduje iOS 11.4 nebo novější, Spotify, TuneIn, internetové streamovací služby, NAS. Tento Audioserver se umísťuje do rozvaděče na DIN lištu.

loxone